Aktualności

Wybierz kategorie aktualności:

 • Firma
 • Tramwaj
 • Kolej
 • Energetyka
 • Projektowanie
 • Tramwaj
  04.03.2022

  Umowa na przebudowę linii tramwajowej w Dąbrowie Górniczej

  4 marca 2022 r. Spółka zawarła umowy na inwestycję pn. „Przebudowa torowiska tramwajowego w ciągu ul. Sobieskiego i ul. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej, od Pętli KWK Paryż do Al.. Róż - zadanie nr 2.5....  

  Więcej
 • Projektowanie
  23.03.2021

  Rozbudowa terminala intermodalnego CLIP w Jasinie

  Od dnia 23.03.2021r. pełnimy nadzór autorski nad zadaniem pn.: „Rozbudowa terminala intermodalnego CLIP w Jasinie” na zlecenie spółki Centrum Logistyczno Inwestycyjne Poznań II Sp. z o.o..

  Więcej
 • Firma
  15.03.2021

  Rekrutacja do ZSB

  Informacje o rekrutacji do Zespół Szkół Budowlanych, na rok szkolny 2021/22.

  Więcej
 • Projektowanie
  25.09.2020

  Zajezdnia Tramwajowa Gdańsk-Wrzeszcz

  Dnia 25 września 2020 r. została popisana przez Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu Sp. z o.o. umowa ze spółką  Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. na realizację inwestycji pn.: Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy węzła wjazdowego i układu torowego w Zajezdni Tramwajowej Gdańsk-Wrzeszcz oraz nadzór autorski w ramach zadania: „Budowa nowych miejsc postojowych w Zajezdni Tramwajowej Gdańsk-Wrzeszcz”

  Więcej
 • Projektowanie
  25.05.2020

  Mijanka w Świętochłowicach

  Dnia 25 maja 2020 została popisana przez Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu Sp. z o.o. umowa z Gminą Świętochłowice  na realizację inwestycji pn.:  Wykonanie punktów dokumentacyjnych w formie węzłów badawczych wraz z opracowaniem wyników w formie operatu, stanowiących uzupełnienie do zadania: "Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej oraz infrastruktury torowo-sieciowej dla inwestycji planowanej do realizacji w ramach Projektu rozbudowy dróg powiatowych ulicy Katowickiej oraz ulicy Wojska Polskiego wraz z budową zintegrowanego centrum przesiadkowego "Mijanka w Świętochłowicach"

  Więcej
 • Projektowanie
  22.05.2020

  Budowa trasy tramwajowej w ul. Gagarina

  Dnia 22 maja 2020 r. została popisana przez Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu Sp. z o.o. umowa z Balzola Polska Sp. z o.o.  na realizację inwestycji pn.:  „Opracowanie kompleksowej wielobranżowej dokumentacji projektowej i dokumentacji powykonawczej dla Części II Zadania: tj. „Zaprojektowanie i wykonanie robót pn. „Budowa trasy tramwajowej w ul. Gagarina od ul. Sułkowickiej do ul. Czerniakowskiej w Warszawie”.

  Więcej
 • Projektowanie
  28.02.2020

  Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi

  Dnia 28 lutego 2020 r. została popisana przez Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu Sp. z o.o. umowa z Miastem Łódź – Zarządem Inwestycji Miejskich na realizację inwestycji pn.: „Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – Projekty: 4, 7 i 8 – Opracowanie dokumentacji projektowej dla „Przebudowy układu drogowego ul. Legionów na odcinku od Pl. Wolności do ul. Żeligowskiego, ul. Cmentarnej na odcinku od ul. Legionów do ul. Ogrodowej, wraz z infrastrukturą techniczną i meblami miejskimi” oraz „Przebudowy ulicy Cmentarnej w śladzie planowanego przedłużenia ul. Karskiego”.

  Więcej
 • Projektowanie
  06.02.2020

  Poznań Główny – Wronki - część 2

  Dnia 6 lutego 2020 została popisana przez Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu Sp. z o.o. umowa z PKP PLK S.A. na realizację inwestycji pn.: „Sprawowanie nadzoru autorskiego w ramach projektu CEF: „Prace na linii kolejowej E59 na odcinku Poznań Główny – Szczecin Dąbie” na odcinku: Poznań Główny (0,000) – Wronki (53,500)” – część 2”

  Więcej
 • Projektowanie
  22.11.2019

  Zabudowa systemu ERTMS/ETCS na linii Kunowice - Terespol

  Dnia 22 listopada 2019 została popisana przez Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu Sp. z o.o. z Thales Polska Sp. z o.o.  umowa na realizację inwestycji pn.: „Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. "Zabudowa systemu ERTMS/ETCS poziom 2 na linii E 20 Kunowice - Terespol (z wyłączeniem węzła warszawskiego) w ramach projektu nr 2016-PL-TMC-0136-W "Zabudowa ERTMS/ETCS na liniach sieci bazowej TEN-T"”

  Więcej
 • Projektowanie
  04.06.2019

  Modernizacja przystanku osobowego SKM Gdynia Grabówek

  Dnia 4 czerwca 2019 została popisana przez Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu Sp. z o.o. ze spółką PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o.  umowa na realizację inwestycji pn.: „Wykonanie dokumentacji projektowych i świadczenie usług obsługi projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja przystanku osobowego SKM Gdynia Grabówek”

  Więcej
 • Projektowanie
  04.06.2019

  Modernizacja przystanku osobowego SKM Gdynia Leszczynki

  Dnia 4 czerwca 2019 została popisana przez Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu Sp. z o.o. ze spółką PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o.  umowa na realizację inwestycji pn.: „Wykonanie dokumentacji projektowych i świadczenie usług obsługi projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja przystanku osobowego SKM Gdynia Leszczynki”

  Więcej
 • Projektowanie
  29.05.2019

  Rozbudowa drogi Lidzbark Warmiński - Wozławki

  Dnia 29 maja 2019 została popisana przez Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu Sp. z o.o. z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Olsztynie umowa na realizację inwestycji pn.: „Wykonanie dokumentacji projektowej z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pn.: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 513 na odcinku Lidzbark Warmiński - Wozławki.”

  Więcej
 • Projektowanie
  03.04.2019

  Dobudowa peronu na stacji Poznań Główny

  Dnia 3 kwietnia 2019 została popisana przez Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu Sp. z o.o. umowa z Colas Rail Polska Sp. z o.o. na wykonanie dokumentacji projektowej w ramach realizacji inwestycji pn.: „Wykonanie prac projektowych i robót budowlanych dla zadania pn.: „Dobudowa peronu na stacji Poznań Główny wraz z przebudowa przejścia podziemnego” w ramach Projektu pn.: „Zwiększenie przepustowości wybranych linii kolejowych poprzez optymalizacje urządzeń sterowania ruchem kolejowym i układów stacyjnych””

  Więcej
 • Projektowanie
  27.03.2019

  Poznań Główny - Wronki

  Dnia 27 marca 2019 została popisana przez Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu Sp. z o.o. umowa z PKP PLK S.A. na realizację inwestycji pn.: „Sprawowanie nadzoru autorskiego w ramach projektu CEF: „Prace na linii kolejowej E59 na odcinku Poznań Główny – Szczecin Dąbie” na odcinku: Poznań Główny (0,000) – Wronki (53,500)”

  Więcej
 • Projektowanie
  17.01.2019

  Budowa ul. Ożarowskiej

  Opracowanie wspólnej koncepcji budowy ul. Ożarowskiej i ścieżki pieszo-rowerowej w ul. Obodrzyckiej wraz z oświetleniem.

  Więcej
 • Kolej
  16.01.2019

  Elektryfikacja PKM

  Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla przedsięwzięcia Pomorska Kolej Metropolitalna Etap I – rewitalizacja „Kolei Kokoszkowskiej” Faza III – elektryfikacja linii kolejowych nr 248 i 253 wraz z budową przystanku Gdańsk Firoga

  Więcej
 • Projektowanie
  26.11.2018

  Wilczak - Naramowice

   „Budowa trasy tramwajowej od pętli Wilczak do Naramowic w Poznaniu" oraz „Budowa węzła komunikacyjnego Nowa Naramowicka”.

  Więcej
 • Projektowanie
  30.10.2018

  Węzeł przesiadkowy Mijanka w Świętochłowicach

  Opracowanie wielobranżowej kompletnej dokumentacji projektowej budowy i przebudowy infrastruktury drogowej oraz infrastruktury torowo - sieciowej  dla inwestycji planowanej do realizacji w ramach Projektu partnerskiego pt. Zintegrowany węzeł przesiadkowy „ Mijanka  w Świętochłowicach” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 Oś Priorytetowa IV Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, Poddziałanie 4.5.1 Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie - ZIT Subregionu Centralnego.

  Więcej
 • Projektowanie
  01.10.2018

  E59 Poznań Gł. -Szczecin Dąbie

  Wykonanie dokumentacji powykonawczej dla zadania :Przebudowa układów torowych wraz z infrastrukturą  towarzyszącą  na linii kolejowej E59 odc. Poznan Gł. -Rokietnica w ramach projektu "Prace na linii kolejowej  E59 Poznań Gł. -Szczecin  Dąbie.

  Więcej
 • Projektowanie
  20.06.2018

  MPK Poznań

  MPK Poznań -  wykonanie dokumentacji technicznej remontu torowiska tramwajowego na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju.

  Więcej
 • Projektowanie
  18.04.2018

  Lębork - Słupsk

  Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego Prace na linii kolejowej 202 na odcinku Gdynia Chylonia - Słupsk na odcinku Lebork – Słupsk

  Więcej
 • Firma
  11.04.2018

  Prawo wodne

  Zgody wodnoprawne, wybrane zagadnienienia, materiały z szkolenia Prawa Wodnego  

  Więcej
 • Projektowanie
  13.10.2017

  Tramwaj na Naramowice

  W dniu 12 października 2017 zawarto umowę z Miastem Poznań, na wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla budowy trasy tramwajowej na Naramowice.

  Więcej
 • Projektowanie
  04.07.2017

  Dokumentacja przedprojektowa: „Budowa trzeciego toru na odcinku Poznań Główny - Poznań Wschód"

  W dniu 4.07.2017 została zawarta z PKP PLK S.A. umowa na opracowanie „ Dokumentacji przedprojektowej dla projektu pn.: „Budowa trzeciego toru na odcinku Poznań Główny - Poznań Wschód ” "

  Więcej
 • Projektowanie
  29.06.2017

  Zaprojektowanie i wykonanie robót na linii kolejowej nr 14 na odcinku Łódź Kaliska - Zduńska Wola

  W dniu 29.06.2017 została zawarta umowa z  ZUE  S.A. w Krakowie „Zaprojektowanie i wykonanie robót na linii kolejowej nr 14 na odcinku Łódź Kaliska - Zduńska Wola” .

  Więcej
 • Projektowanie
  06.03.2017

  Wykonanie projektu przebudowy węzła rozjazdów nr 51 II brama w Stacji Obsługi Tramwajów Nowa Huta w Krakowie

  W dniu 06.03.2017r. została zawarta ze spółką Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie umowa dla zadania pn.: „Wykonanie projektu budowlano - wykonawczego przebudowy węzła rozjazdów nr 51 II brama w Stacji Obsługi Tramwajów Nowa Huta w Krakowie”

  Więcej
 • Projektowanie
  28.02.2017

  Dobudowa peronu na st. Poznań Główny

  W dniu 28.02.2017r. została zawarta ze spółką PKP PLK S.A. umowa na wykonanie zadania pn.: „Wykonanie dokumentacji projektowej na dobudowę peronu na st. Poznań Główny wraz z przebudową przejścia podziemnego w granicy działki PKP”

  Więcej
 • Projektowanie
  27.02.2017

  Przebudowa zajezdni tramwajowej Golęcin

  W dniu 27.02.2017r. została zawarta ze spółką STUDIO AG Sp. z o.o. umowa na wykonanie części prac projektowych dla zadania pn.: „Wykonanie dokumentacji projektowej: Przebudowa torowisk tramwajowych w Szczecinie - Etap II, Rozbudowa i przebudowa układu drogowego ul. Wieszesława dla zadania pn. Przebudowa zajezdni tramwajowej Golęcin”

  Więcej
 • Projektowanie
  16.02.2017

  Modernizacja zajezdni tramwajowej przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy

  W dniu 16.02.2017r. została zawarta ze spółką Miejskie Zakłady Komunikacyjne Sp. z o.o. umowa na wykonanie zadania pn.: „Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego zadania "Budowa - modernizacja zajezdni tramwajowej przy ul. Toruńskiej 278 w Bydgoszczy"”

  Więcej
 • Projektowanie
  26.09.2016

  Zaprojektowani i wykonanie robót na odcinku granica IZ Olsztyn (km 219,400)- stacja Olsztyn realizowanego w ramach projektu pn. "Prace na linii 353 na odcinku Jabłonowo Pom - Iława - Olsztyn - Korsze

  W dniu 26.09.2016r. zostały nam zlecone przez spółkę Przedsiębiorstwo Usługowo - Handlowe RAJBUD Sp. z o.o. prace projektowe dla zadania pn.: „Zaprojektowani i wykonanie robót na odcinku granica IZ Olsztyn (km 219,400)- stacja Olsztyn realizowanego w ramach projektu pn. "Prace na linii 353 na odcinku Jabłonowo Pom - Iława - Olsztyn - Korsze”

  Więcej
 • Firma
  26.08.2016

  ZUE S.A. otrzymało dwie nagrody w Konkursie Modernizacja Roku 2015

  ZUE S.A. otrzymało dwie nagrody w Konkursie Modernizacja Roku 2015

  Więcej
 • Projektowanie
  04.08.2016

  Budowa torowiska do pętli tramwajowej Mierzyn

  Plecamy lekturę dotyczącą realizacji naszego projektu w Szczecinie http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/szczecin-projekt-tramwaju-do-petli-mierzyn-prawie-gotowy-52620.html

  Więcej
 • Projektowanie
  30.06.2016

  Aktualizacja projektu budowlano-wykonawczego w Zajezdni Forteczna

  W dniu 30.06.2016r. została zawarta ze spółką Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o. umowa na wykonanie zadania pn.: „Aktualizacja projektu budowlano-wykonawczego w Zajezdni Forteczna w zakresie hali E i F”

  Więcej
 • Projektowanie
  15.05.2016

  Pełnienie nadzoru nad projektowaniem i realizacją robót drogi S5

  W dniu 15.05.2016r. została zawarta ze Euroconsult Polska Sp. z o.o. umowa na wykonanie zadania pn.: „Świadczenie usług nadzoru inwestorskiego dla firmy EUROCONSULT, realizującej zadanie pn.: Pełnienie nadzoru nad projektowaniem i realizacją robót oraz zarządzanie kontraktami: Zadanie I: Zaprojektowanie i budowa drogi S5 Poznań – Wrocław odc. Wronczyn-Kościan; Zadanie II: Zaprojektowanie i budowa drogi S5 Poznań-Wrocław odc. Węzeł Kościan Południe – węzeł Radomicko”

  Więcej
 • Projektowanie
  04.05.2016

  Budowa ulicy - fragmenty tzw. "Ringu Łacina" na odcinku od wykonywanego w ramach inwestycji CH Posnania do skrzyzowania ulic Kaliska - Polanka wraz z rozbudową ul. Kaliskiej

  W dniu 04.05.2016r. została zawarta ze spółką Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. umowa na wykonanie zadania pn.: „Budowa ulicy - fragmenty tzw. "Ringu Łacina" na odcinku od wykonywanego w ramach inwestycji CH Posnania (przy tzw. "Trasie Kórnickiej" do skrzyzowania ulic Kaliska - Polanka (włącznie ze skrzyzowaniem) wraz z rozbudową ul. Kaliskiej na odcinku od ul. Polanka do ul. Jana Pawła II”

  Więcej
 • Projektowanie
  05.04.2016

  Budowa odcinka nowej trasy tramwajowej od Ronda Żegrze do pętli "Falista"

  W dniu 05.04.2016r. została zawarta ze spółką Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. umowa na wykonanie zadania pn.: „Budowa odcinka nowej trasy tramwajowej od Ronda Żegrze do pętli "Falista" wraz z rozbudową układu drogowego - prace projektowe”

  Więcej
 • Projektowanie
  08.01.2016

  Wykonanie dokumentacji projektowej linii E59

  W dniu 08.01.2016  została zawarta z PKP PLK S.A. umowa na wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji administracyjnych dla linii kolejowej E 59 na odcinku Poznań Główny - Szczecin Dąbie dla projektu: Prace na linii kolejowej E59 na odcinku Poznań Główny – Szczecin Dąbie – część 1 .

  Więcej
 • Projektowanie
  18.12.2015

  Przebudowa Zajezdni Tramwajowej w Gdańsku

  W dniu 18.12.2015  została zawarta z Zakładem Komunikacji Miejskiej w Gdańsku Sp. z o.o. umowa uzupełniająca do umowy podstawowej na wykonanie kompletnej dokumentacji przebudowy Zajezdni Tramwajowej Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku Sp. z o.o. zlokalizowanej w Gdańsku przy ul. Wita Stwosza 110.

  Więcej
 • Projektowanie
  03.12.2015

  Przebudowa ulicy Kostrzyńskiej

  W dniu 03.12.2015 została zawarta z Wrocławskim Biurem Projektów DROSYSTEM sp. z o.o. umowa na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej w zakresie branży sieci trakcyjnej tramwajowej dla zadania pn.: Wykonanie dokumentacji projektowej i pełnienie nadzoru autorskiego na potrzeby zadania pn. Przebudowa ulicy Kostrzyńskiej w Gorzowie Wlkp.

  Więcej
 • Projektowanie
  26.10.2015

  Tramwaje Warszawskie

  W dniu 26.10.2015 została zawarta ze spółka Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. umowa na opracowanie dokumentacji remontu kanałów przeglądowych i przebudowy myjni stacjonarnej w hali nr 1 na terenie Zakładu Realizacji Przewozów Mokotów w Warszawie oraz pełnienie nadzoru autorskiego.

  Więcej
 • Projektowanie
  23.10.2015

  Prace na linii nr 353

  W dniu 23.10.2015 została zawarta z PKP Polskie Linie Kolejowa S.A. umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn.: „Prace na linii nr 353 na odcinku Jabłonowo Pomorskie – Iława – Olsztyn – Korsze” dla części obejmującej szlaki Ostrowite – Biskupiec Pomorski, Biskupiec Pomorski – Jamielnik.

  Więcej
 • Projektowanie
  01.10.2015

  Przebudowa ul. Towarowej w Zielonej Górze

  W dniu 01.10.2015 r. została zawarta z Miastem Zielona Góra umowa na wykonanie dokumentacji projektowej na zadanie: "Przebudowa ul. Towarowej w Zielonej Górze w zakresie budowy przyłącza kanalizacji deszczowej wraz z nadzorem autorskim w ramach zadania Dokumentacja budowlana "

  Więcej
 • Kolej
  30.07.2015

  Umowa z PKP PLK - Tarnowskie Góry - Kalety

  W dniu 30 lipca 2015 rolu została podpisana umowa na wykonanie kompletu prac związanych z zamówieniem na „Rewitalizację toru nr 2 linii kolejowej nr 131 na odcinku Tarnowskie Góry – Kalety, przebudowa Stacji Boronów oraz przebudowa 18 rozjazdów w stacji Tarnowskie Góry”...

  Więcej
 • Firma
  24.06.2015

  Połączenie BIUP oraz BPK

  W dniu 29 maja 2015 nastąpiło połączenie spółek w trybie art. 492 § 1 pkt 1 ksh poprzez przeniesienie całego majątku Biura Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu sp.z o.o. (jako spółki przejmowanej) na Biuro Inżynieryjnych Usług Projektowych sp. z o.o. ...

  Więcej
 • Firma
  01.06.2015

  Wywiad z Krzysztofem Majchrzakiem, Prezesem Biura Projektów Komunikacyjnych

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wywiadem udzielonym przez Prezesa Biura Projektów Komunikacyjnych, Krzysztofem Majchrzakiem, Wielkopolskiej Izbie Budownictwa

  Więcej
 • Projektowanie
  21.10.2014

  Projekt pn. Budowa i przebieg torowisk w Szczecinie

  21 października 2014 r. o godzinie 12.00 w Zajezdni Pogodno w Szczecinie przy al. Wojska Polskiego miało miejsce przekazanie placu budowy dla zadania „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie zajezdni tramwajowej Pogodo w Szczecinie” 

  Więcej

Realizacja: Agencja WMC